<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

Бизнес/Финансы

Основа роботи Держкомпідприємництва - це акумуляція пропозицій і потреб МСП

На цьому наголосив Костянтин Ващенко, Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, 29 січня на Колегії Комітету.

Пріоритетом у роботі Держкомпідприємництва в минулому році були зусилля для забезпечення дотримання регуляторними органами норм і принципів регуляторної політики. Костянтин Ващенко відзначив, що з точки зору букви закону, вдалося донести до регуляторних органів вірне розуміння сутності регуляторного законодавства. Сьогодні понад 95 % проектів регуляторних актів проходять процедуру оприлюднення відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. Хоча питання якості роботи регуляторних органів досі залишається актуальним для нового Уряду та Держкомпідприємництва.

Костянтин Ващенко висловив занепокоєння через те, що не маючи аргументів для переконання Комітету про доцільність прийняття регуляторного акту, окремі міністерства, відомства та місцеві адміністрації приймають документи не в тих редакціях, які були обговорені й погоджені. Зараз Комітет відслідковує всі нормативні акти, прийняті останнім часом з метою виявлення документів, які не пройшли процедуру оприлюднення, для їхнього перегляду.

Також Голова Держкомпідприємництва зазначив, що з метою якіснішого контролю за законодавчим процесом Комітет Верховної Ради України з питань промислової й регуляторної політики та підприємництва повинен отримати такі самі повноваження, як і Держкомпідприємництво.

Важливим досягненням Комітету в 2007 році стало прийняття Закону України “Про основні засади державного контролю (нагляду) за господарською діяльністю”, хоча багато органів виконавчої влади намагалися вийти з-під дії цього документу. Нажаль Закон України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів” містить норму, відповідно до якої цей закон не розповсюджується на Державну податкову адміністрацію.

Також у минулому році було завершено формування мережі дозвільних центрів, яких проте реально працює не більше 20 %. Не зважаючи на дію дозвільного закону та позитивні результати роботи окремих органів, формування ефективної дозвільної системи, на жаль, відбувається досить складно. Проте необхідно зазначити, що вперше в бюджеті 2008 року закладені кошти, які будуть спрямовані безпосередньо кожній місцевій адміністрації на створення матеріально-технічної бази дозвільних центрів.

Голова Держкомпідприємництва наголосив, що в 2008 році Комітет продовжить роботу над приведенням відомчих нормативних документів у відповідність до контрольного та дозвільного законів. Також не залишаться без уваги питання, пов’язані зі створенням електронного єдиного вікна, завдяки якому підприємець у державного реєстратора буде мати можливість отримати не тільки свідоцтво про реєстрацію, але й усі інші документи, що підтверджують постановку на облік.


Держкомпідприємництва
Автор:Прес-служба Держкомпідприємництва написать автору
http://www.dkrp.gov.ua
тел.:044 286-47-11

дата публикации: 01.02.2008 11:01


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2020 <META> Все права защищены