<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

Наука/Образование

Чи потрібна сучасній людині фундаментальна філософія?

Незвичайна книга з’явилась у київських книгарнях, а 9 листопада ц.р. у Києві широкій публіці буде вперше представлено 400-сторінкове есе фізика-астронома, що останні десять років присвятив себе філософії.

9 листопада ц.р. (середа) о 18:00 у книгарні «Є» за адресою: Київ, вул. Спаська, 5 відбудеться круглий стіл «Чи потрібна сучасній людині фундаментальна філософія?»
Основні спікери:
• Юрій Вестель, науковий редактор видавництва «Дух і літера»
• Марина Рудницька, за освітою фізик-астроном, яка останні десять років повністю присвятила себе філософії, автор філософських досліджень «Жити — значить ніби бути», «Іонійці» та «Елеати»
• Юрій Чорноморець, доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та політології Національного Університету ДПС України, шеф-редактор сайту «Богословський Портал»
• Вадим Чуйко, доктор філософських наук, професор кафедри філософії та методології науки філософського факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка

До розмови також запрошені:
• Андрій Баумейстер, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Київського національного університету Тараса Шевченка

У рамках круглого столу широкій публіці буде вперше представлено книгу Марини Рудницької «Жити — значить ніби бути» (Кальварія, 2011). Авторка вважає, що «філософія єдина могла б підтримати і зорієнтувати людину на краю тієї безодні, що відкривається перед кожним завжди так несподівано, вказати правильний напрямок, захистити від відчаю». Тобто філософія потрібна, аби надавати розуміння сенсу буття.

Марина Рудницька стверджує, що лише шляхом творчого переосмислення буттєвих настроїв можливо збагнути сенс людського життя, адже через них розкривається те гармонійне начало, закладене в бутті загалом, котре долає відчуження людини від світу і примирює її з ним. Авторка також говорить про те, що таке відчуття прекрасного і за рахунок чого воно виникає у мистецькому творі. А у відповіді на останнє запитання задається критерій, чим відрізняється справжній витвір мистецтва від посередності: у справжньому мистецькому творі враження прекрасного досягається за рахунок художнього висвітлення та збагнення буттєвих станів, тоді як посередність зображає лише персональні, особисті емоції.

«Жити — значить ніби бути» — це не звичайна філософська есеїстка. З огляду на зміст, акценти, місце та час — це книга-відповідь викликам сьогодення, для окремої людини чи держави. Адже «тільки філософія може забезпечити перспективний цивілізаційний стрибок, бо стихійний розвиток людських суспільств зажди болісний та непевний. Якщо якась країна впродовж тривалого часу відмовляється від філософії — не тільки діями держави чи корпорацій, а саме відсутністю прихильності до нових філософських ідей — тоді така країна завжди буде на узбіччі цивілізаційного розвитку, завжди змушена буде підлаштовуватися під цивілізаційні стрибки інших країн… Проблеми, з якими ми стикнулися під час всесвітньої цивілізаційної кризи, неможливо вирішити засобами політики, науки, мистецтва чи релігії. Нам потрібно спільними зусиллями повернутися до фундаментальних засад наших філософських уявлень і переосмислити їх наново. Саме це і є тим процесом, всередині якого може постати нова українська філософія» (Сергій Дацюк, експерт у сфері комунікації, управління та стратегування. Чи потрібна філософія в Україні?// Українська правда, 2009)
Тож, запрошуємо до дискусії!


ТОВ "ПІАР-ПРАЙМ КОМПАНІ"
Автор:Ксенія Мацкевич написать автору
http://pr-prime.com
тел.:050 3729200

дата публикации: 25.10.2011 13:05


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2018 <META> Все права защищены