<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

Происшествия

Держфінмоніторинг склав 20 адмінпротоколів

15 травня 2008р. Держфінмоніторинг України склав 20 адмінпротоколів по відношенню до посадових осіб суб’єктів первинного фінансового моніторингу за порушення вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом».

Порушниками несвоєчасно подавалась інформація до Держфінмоніторингу стосовно фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з відмиванням коштів.
За результатами розгляду матеріалів Держфінмоніторингу судами винесені рішення про накладення штрафу у відношенні 9 порушників, з яких 5 порушників у Дніпропетровській області.

Згідно із Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» Держфінмоніторинг України проводить аналіз ефективності заходів, що вживаються суб'єктами первинного фінансового моніторингу для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансуванню тероризму.

Статтею 17 Закону, особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно із законом. Такі особи також можуть бути позбавлені права провадити певні види діяльності згідно із законодавством.

Слід зазначити, що у 2008 році у Чернівецькій області задокументовано протиправні дії головного спеціаліста з питань фінансового моніторингу банківської установи, який порушуючи вимоги законодавства, протягом 2006-2007 років умисно не надіслав до Державного комітету фінансового моніторингу України інформацію про 333 фінансові операції (на загальну суму майже 70 мільйонів гривень), які можуть бути пов’язані з відмиванням брудних грошей.

Управлінням СБУ у Чернівецькій області стосовно зловмисника порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 209-1 КК України (умисне порушення вимог законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмивання) доходів одержаних злочинним шляхом). Про це раніше повідомлялось прес-службою Держфінмоніторингу.

ДОВІДКОВО.
Згідно з статтею 209-1 Кримінального кодексу України, повторне умисне неподання інформації про фінансові операції або повторне умисне подання завідомо недостовірної інформації про фінансові операції, які підлягають внутрішньому або обов'язковому фінансовому моніторингу, карається штрафом від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідно до статті 166-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог щодо ідентифікації особи, яка здійснює фінансову операцію, порушення порядку реєстрації фінансових операцій, неподання, несвоєчасне подання або подання недостовірної інформації про такі фінансові операції Держфінмоніторингу України, а також невиконання вимог щодо зберігання документів, які стосуються ідентифікації осіб, що здійснюють фінансові операції, та документації щодо проведених ними фінансових операцій, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб'єктів первинного фінансового моніторингу.

О компании: Прес-служба Держфінмоніторингу України
presa@sdfm.gov.ua


Госфинмониторинг Украины
Автор:прес-служба Держфінмоніторингу написать автору
http://www.sdfm.gov.ua
тел.:594-16-54

дата публикации: 15.05.2008 13:07


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2020 <META> Все права защищены