<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

Происшествия

На Харківщині припинено діяльність групи осіб, причетної до конвертації 210 млн. грн.

20 травня 2008 р. Прокуратура Харківської області за матеріалами Держфінмоніторингу порушила кримінальну справу проти групи осіб, які причетні до «конвертаційних» операцій на загальну суму майже 210 млн. грн.

Державний комітет фінансового моніторингу України привернули увагу «конвертаційні» операції (переведення безготівкових коштів в готівкові), що здійснювалися групою осіб, зареєстрованих суб’єктами господарювання в Харківській області протягом 2006-2008 років. При цьому, ця група осіб, здійснювала відповідні операції через каси банківських установ Полтавської області.
Для проведення перевірки на виявлення фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з «відмиванням» коштів, Держфінмоніторинг направив відповідну інформацію до Державної податкової служби. Під час перевірки встановлено, що сім учасників групи притягувалися правоохоронцями Полтавщини до кримінальної відповідальності з позбавленням волі та конфіскацією майна. При цьому, один з учасників, знаходиться в міжнародному розшуку. Серед раніше вчинених злодіянь групи – крадіжки, шахрайства у великих розмірах, злочини пов’язані з розповсюдженням наркотичних засобів.

За результатами проведених слідчо-оперативних дій податкової міліції Полтавщини та Харківщини стосовно вказаної групи аферистів, прокуратурою Харківської області порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених статтями 364 (зловживання службовим становищем), 366 (службове підроблення), 209 (легалізація коштів отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

«Конвертаційний» центр створено на базі ряду «фіктивних» та «транзитних» підприємств. Встановлено, що до схем легалізації коштів були залучені 5 акціонерних товариств, що працюють в паливно-енергетичній сфері. За останні півроку загальна сума фінансових операцій з готівкою, проведених ними склала 140 млн. грн. Усього ж було «проконвертовано» майже 210 млн. грн.

Органами досудового слідства з метою відшкодування завданих державі збитків, накладено арешт на банківські рахунки 10 підприємств, які були залучені до схеми «відмивання» коштів.

Прес-служба
Держфінмоніторингу України
presa@sdfm.gov.ua
www.sdfm.gov.ua


Госфинмониторинг Украины
Автор:прес-служба написать автору
http://www.sdfm.gov.ua
тел.:594-16-54

дата публикации: 20.05.2008 17:53


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2020 <META> Все права защищены