<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

Происшествия

Порушення прав журналістів

В середу, 28 травня 2008р, знімальну групу телебачення "Капрі" викинули із засідання виборчої комісії.

Постановою Верховної Ради України в місті Родинське Красноармійського р-ну Донецької області на 1 червня 2008 року призначено позачергові вибори міського голови. Для виконання своїх законних функцій по висвітленню виборчого процесу на засідання Родинської міської виборчої комісії 28 травня 2008 року була направлена знімальна група у складі журналіста - Ковальової Ольги Володимирівни та оператора – Кондратюка Сергія Вікторовича.

Приблизно о 15 годині 15 хвилині в приміщенні Родинської міської виборчої комісії, що розмістилася у приміщенні Родинської міської ради, у присутності кандидата на посаду Родинського міського голови Надутої Вікторії Іванівни та її довірених осіб, члени комісії під головуванням Бобовоз Валентини Олексіївни проголосували за незаконне рішення щодо недопущення знімальної групи на засідання комісії.

В той час, як наші журналісти разом з кандидатом на посаду голови намагались довести присутнім, що це рішення комісії є неправомірним, деякі члени комісії фізично стали перешкоджати роботі знімальної групи - вирвали з рук оператора та пошкодили знімальну камеру, нанесли тілесне ушкодження журналістці, яка була поруч, та виштовхали їх за межі приміщення.

Вважаємо, такі дії членів Родинської міської виборчої комісії неприпустимими такими, що порушують права журналістів, передбачені законами України “Про інформацію” та “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів”, позбавляють виборців Родинської територіальної громади права на вільне волевиявлення, права на публічність та відкритість виборчого процесу.

На цей час ТОВ “Телебачення “Капрі” звернулось до правоохоронних органів в м.Красноармійськ та до Красноармійської міжрайонної прокуратури із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що перешкоджали законній діяльності представників ЗМІ. Але на нашу думку ці органи досить повільно займаються цією справою, є підстави вважати, що винні особи залишаться безкарними.

ТОВ “Телебачення “Капрі” звернулось до:
1. Голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Герман Г. М.;
2. Першого заступника Голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Шевченка А. В. з проханням – вжити всіх необхідних заходів для забезпечення прав, законних інтересів та безпеки журналістів ТОВ “Телебачення “Капрі” при здійсненні ними професійної діяльності, а також сприяти створенню слідчої комісії щодо порушення прав журналістів та застосування проти них фізичної сили під час виконання ними своєї професійної діяльності.

О компании: ТОВ "Телебачення "Капрі" - ефірне телебачення в Донецькій області (50ТВК).
Обсяг мовлення: - 24 години на добу


ООО "Телевидение "Капри"
Автор:Прилепская Ирина Петровна написать автору
тел.:+380623 52-21-48
тел.:+38068 1675000

дата публикации: 02.06.2008 10:58


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2020 <META> Все права защищены