<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

В мире

Центр Інноваційного Бізнесу IBCentre - партнер фотоконкурсу «Вікі любить Землю»

Центр Інноваційного Бізнесу IBCentre виступив Партнером безпрецедентного для України фотоконкурсу «Вікі любить Землю», який має на меті зібрати фотографії об’єктів природно-заповідного фонду та садово-паркового мистецтва України для ілюстрування статей у всесвітній інтернет-енциклопедії Вікіпедія, якою опікується організатор конкурсу – громадська організація «Вікімедіа Україна».

34, Bld.3, Shabolovka St.| Moscow 115419, Russia | t: +7 (495) 983 59 38 | f: +7 (495) 983 59 38

16B, Shovkovichna St. | Kyiv 01021, Ukraine | t: +38 (044) 383 03 56 | f:+38 (044) 498 90 56 |

Центр Інноваційного Бізнесу IBCentre - партнер фотоконкурсу «Вікі любить Землю»

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» має привернути увагу суспільства до проблем збереження природних ресурсів та багатств України, а також, серед іншого, розкрити потенціал «зеленого туризму» в Україні.
Оргкомітет уже завершив роботу над переліком конкурсних об’єктів, який складається з майже 8 тисяч позицій. До цього переліку включені заповідники, ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища, ботанічні дендрологічні, зоологічні сади і парки, а також пам’ятки садово-паркового мистецтва.
Цього року «Вікі любить Землю» – благодійний проект. Призовий фонд складається з пожертв партнерів. «Вікімедіа Україна» забезпечує технічну, інформаційну, та організаційну роботу.
Новини конкурсу, його умови, інформація про призи та інша корисна інформація публікується на сайті – wle.org.ua.
«Ідея цього проекту полягає у поповненні ресурсу Wikipedia фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України. Загалом їх у нас близько восьми тисяч», – говорить Юрій Пероганич, виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна».
«Проект «Вікі любить Землю» – ініціатива саме української «Вікіпедії». Ми маємо надію, що наша ініціатива набуде міжнародного поширення. Вже зараз нас готові підримати російська, польська та чеська Вікіпедії. Сподіваємося, що наш конкурс сприятиме формуванню екологічної культури українців, познайомить їх із красою нашої країни та популяризуватиме «зелений туризм», – додає Юрій.
«Зважаючи на ту роль, яку на сьогодні відіграє Вікіпедія у житті людей, важко переоцінити ініціативу проведення подібного Конкурсу. Ми очікуємо на сотні тисяч фотографій із зображеннями прекрасних місць та природи України та впевнені, подальша можливість використання цих світлин користувачами Вікіпедії стане вагомим кроком до формування культури дбайливого ставлення та оберігання української природи», - говорить Юлія Березовська, член журі Конкурсу «Вікі любить Землю» та виконавчий директор IBCentre.

Як взяти участь?

Взяти участь у конкурсі «Вікі любить Землю» зможе кожен охочий. Для цього слід зареєструватися у Вікісховищі – одному з сестринських проектів Вікіпедії, – знайти у переліку відомі Вам об’єкти, сфотографувати їх власноруч (будь-коли) і завантажити світлини на Вікісховище (у період з 15 квітня до 15 травня).

Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії commons:Category:Images from Wiki Loves Earth 2013 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам'яток природи — commons:Category:Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства – їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.
«Для мене як для члена журі важливим є ще той факт, що у проекті можуть взяти участь усі охочі. Фотографи-початківці таким чином можуть заявити про себе. Адже дуже часто подібні фотоконкурси відкривають нові таланти, які згодом поповнюють ряди Національної спілки фотохудожників України», – говорить Олександр Чапцев, організаційний секретар Національної спілки фотохудожників України.

Коли буде оголошено підсумки?

Оголошення результатів і нагородження переможців відбудеться 5 червня 2013 у Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами.

Хто є партнерами?

Серед партнерів фотоконкурсу «Вікі любить землю» – Національна спілка краєзнавців України, Національна спілка фотохудожників України, Національний екологічний центр України, Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, компанія «КПМГ-Україна», IBCentre (Центр Інноваційного Бізнесу), благодійник Вадим Столар, будинок моди RITO та ін. Докладніше – http://wle.org.ua/partners/ .

Як виникла ідея фотоконкурсу?

Ідея конкурсу «Вікі любить Землю» виникла після успішного проведення у вересні 2012 року в Україні міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», метою якого є збирання фотографій пам’яток історичної та культурної спадщини. В процесі підготовки і проведення конкурсу в Україні (1-30 вересня 2012 року):
Для 5 827 пам'яток встановлено географічні координати.
Сфотографовано і завантажено для вільного використання 33 177 світлин пам'яток.
Сфотографовано 7 125 пам'яток (17,18 % від складеного списку).
Взяли участь 648 учасників.
Учасниками конкурсу були запропоновані до включення в перелік сотні нових пам'яток.

За числом завантажених зображень Україна посіла четверте місце серед 36 країн-учасниць, у грудні 2012 року побачив світ альбом найкращих фотографій конкурсу.

«Вікі любить пам'ятки» у 2011 і 2012 роках увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найбільший фотоконкурс у світі, і високі результати України у ньому надихнули на нові звершення. 2010 року «Вікі любить пам’ятки» теж був національним конкурсом – у Нідерландах, які його започаткували. А Україна тепер є піонером у «Вікі любить Землю», який уже наступного року може стати міжнародним.

Додаткову інформацію про фотоконкурс «Вікі любить Землю» можна отримати в Інтернеті:
http://wle.org.ua/
http://ua.wikimedia.org/wiki/Вікі_любить_Землю
http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_Землю


ООО "Фюел Альтернатив"
Автор:Игнатенко Татьяна Юрьевна написать автору
http://www.fuelalternative.com.ua

дата публикации: 07.05.2013 16:06


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2020 <META> Все права защищены