<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

В мире

Словенія запроваджує небрендовану пачку сигарет. Україна наступна?

15 лютого парламент Словенії прийняв закон, який запроваджує страшні однотипні пачки сигарет та забороняє всі форми реклами й спонсорства тютюну.

Закон прийняли в рамках імплементації європейської директиви з контролю над тютюном №2014/40/ЄС.

Відповідно до нового антитютюнового законодавства у Словенії сигарети будуть продавати в однотипних упаковках темно-оливкового кольору із великими зображеннями хвороб, спричинених курінням. При цього на упаковках будуть відсутні логотипи, а назви брендів писатимуть однаковим шрифтом. Ці вимоги до маркування є сильнішими, ніж передбачає європейська директива.

За словами експертів ВООЗ, ці нововведення допоможуть зменшити привабливість тютюнових виробів, а також збільшать обізнаність людей про смертельні наслідки куріння.

Окрім того, у Словенії заборонять ароматизовані сигарети, повністю обмежать всі форми тютюнової реклами та посилять контроль над електронними сигаретами.

Ці заходи спрямовані на зменшення поширеності куріння в державі й збереження здоров’я людей.

За словами міністра охорони здоров’я Словенії, у країні щодня помирає 10 осіб внаслідок куріння, а економіка втрачає 5% ВВП, а це приблизно 1,8 млрд євро.

Подібні антитютюнові заходи прийняли вже майже всі держави-члени ЄС.

Нагадаємо, що в Україні також зареєстровано законопроект (№2820), який впроваджує норми європейської антитютюнової директиви, зокрема, передбачає збільшення зображень про шкоду куріння, заборону сигарет зі смаками, заборону продажу електронних сигарет дітям, врегулювання вмісту тютюнових виробів. Проте тютюнові лобісти вже 19 місяців блокують його та не допускають навіть до першого читання. Законопроект повністю відповідає євроінтеграційним зобов'язанням України, а також Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну.

О компании: Український Центр контролю над тютюном (Ukrainian Center for Tobacco Control) – аналітичний та адвокаційний центр, діяльність якого направлена на моніторинг, експертизу та фаховий аналіз визначених сфер контролю над тютюном на основі ключових стратегій Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну, яку Україна ратифікувала у 2006 році.


Український центр контролю над тютюном Життя
Автор:Тотовицька Оксана написать автору
http://tobaccocontrol.org.ua
тел.:(044) 234 93 20

дата публикации: 17.02.2017 15:19


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2018 <META> Все права защищены