<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

Медицина/Здоровье

Аптеки поступово приєднуються до програми «Доступні ліки»

Про це в інтерв’ю кореспонденту «Цензор НЕТ» розповів директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко.

- Аптеки поступово приєднуються до програми, але потрібен час. Є цілий ряд важливих моментів, про які ми говорили раніше. Сьогодні програма почала реально працювати тільки в 8-10 областях. По суті, знаходиться на початковому етапі. У Києві, наприклад, працює тільки одна мережа - комунальне підприємство Фармація. Це близько 80 аптек. Тиждень тому говорили, що приєдналися до програми аптек до 2 тисяч, а зараз вже 2700 - це хороша тенденція. Думаю, що аптеки будуть брати участь. Сьогодні вони укладають договори в тих регіонах, де вже визначені розпорядники бюджетних коштів , - зазначив він.
Однак, за його словами, існують проблеми і там, де договори укладені. Приміром, аптека в одному з регіонів уклала договір з лікарнею та буквально з 3 квітня почала видавати ліки пацієнтам. А тепер місцева влада запитує, на якій підставі вони почали відпускати препарати, якщо ще немає рішення про розподіл бюджетних коштів? Ось і виходить, що Гройсман обіцяє, Розенко обіцяє, Супрун обіцяє, а місцева влада гальмує. Хто з непорядності, хто з некомпетентності, хто ще з якихось причин.
На думку Володимира Руденка, аптеки бояться бути крайніми й вичікують. Адже навіть, якщо аптечний заклад закупив закупила товар і починає його реалізовувати, гроші дистриб'юторам має віддати через 15 днів, а держава поверне лише через 30. Тобто, аптека вже запускає руку в свою кишеню. А якщо ще потім місцева влада вирішить, що не той розпорядник був, що він не мав права укладати такий договір... Не все зрозуміло і з виділеними коштами.
- Зараз Кабмін передав субвенції в регіони. Але ось, наприклад, на Волинську область дали всього 13 млн. Як вони будуть ці 13 млн ділити, як будуть надходити кошти - все відразу, раз на місяць, раз на півроку? - говорить директор АПАУ.
Зокрема, Володимир Руденко зазначив, що програма запущена дещо однобоко. Для її нормальної роботи необхідні не субвенції, а створення страхового фонду, куди будуть спрямовані кошти з держбюджету. В такому випадку, людина прийшла в аптеку з рецептом, отримала ліки, а аптека потім направляє в фонд всю необхідну документацію і рецепти та, відповідно, отримує компенсацію. При цьому неважливо в якій поліклініці чи лікарні отримано рецепт – державній чи приватній. Адже з огляду на те, що послугами приватної медицини користуються не обов'язково люди забезпечені, то дискредитувати пацієнтів приватних клінік, які не є розпорядниками бюджетних коштів, не зовсім гуманно.
Крім того, дискримінація виходить і за районною або регіональною ознакою. Оскільки аптеки підписують договори з конкретними поліклініками або лікарнями, яких місцева влада визначили як розпорядників бюджетних коштів, то виникають казуси. Якщо аптека уклала договір, наприклад, з поліклінікою №1, то вона не відпускає ліки пацієнтам, які обслуговуються в поліклініці №2, навіть, якщо ці поліклініки знаходяться недалеко один від одного.
- За цим рецептом, житель Сум не може отримати ліки в Черкасах, львів'янин - у Вінниці і так далі. Це жорсткий територіальний принцип. А відомчі лікарні та поліклініки? Вони є розпорядниками бюджетних коштів чи ні? Їх пацієнтам куди йти з безкоштовними рецептами? - ділиться думками Володимир Руденко.

О компании: Громадська спілка “Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)” об’єднує юридичних осіб фармацевтичного ринку країни та є впливовою профільною спілкою. АПАУ – найбільше об’єднання аптек і аптечних мереж України.Головна мета Асоціації: ВІДСТОЮВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ТА БІЗНЕС-ІНТЕРЕСІВ УЧАСНИКІВ


Аптечна професійна асоціація України
Автор:Череп-Пероганич Тетяна Павлівна написать автору
http://apau.org.ua
тел.:097 5222031
тел.:097 5222031

дата публикации: 26.04.2017 15:25


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2018 <META> Все права защищены