<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

Медицина/Здоровье

Завдяки кредиту ЄІБ у міській лікарні Мирнограда знову працює хірургічний корпус

11 жовтня 2018 року, м. Мирноград, Донецька область — Сьогодні було офіційно відкрито хірургічний корпус центральної міської лікарні м. Мирноград. Реконструкцію приміщень було здійснено за фінансової підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та за технічної підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН). Відтепер відділення може обслуговувати 11 000 пацієнтів на рік.

Це перший із сотень об'єктів соціальної інфраструктури, які відремонтують у східній Україні в рамках Програми раннього відновлення України, що реалізується на кошти, виділені ЄІБ.
 
Хірургічний корпус було реконструйовано та відновлено. Окрім того, було придбано і встановлено рентгенівський апарат виробництва Італії. Це перший капітальний ремонт лікарні за останні 40 років. Востаннє обладнання лікарні оновлювалося в 1974 році. Загальна вартість проекту склала 7 686 000 гривень (майже 230 000 євро).
 
«Реконструкція лікарні – один із сотень проектів з відновлення об'єктів інфраструктури, передбаченого нашою Програмою раннього відновлення України. Загальна сума становить 200 млн євро», — сказав голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні пан Жан-Ерік де Загон.
 
«На відміну від інших програм, коли ми підтримуємо масштабні і довгострокові інфраструктурні проекти, Програма раннього відновлення України зосереджена на вирішенні конкретних місцевих і невеликих, проте нагальних задач. Після завершення відновлювальних робіт життя тисяч місцевих мешканців поліпшиться. У наших найближчих планах – ремонт  соціального центру і житла для внутрішньо переміщених осіб, що має завершитися до кінця року», — додав пан де Загон.
 
До Мирноградської центральної міської лікарні за спеціалізованою медичною допомогою (хірургічною, травматологічною та урологічною) звертаються не лише жителі Мирнограда, але й усієї західної частини Донеччини, адже відділенням лікарень сусідніх районів та міст бракує необхідних матеріально-технічних ресурсів та медичного персоналу. Послуги лікарні користуватимуться ще більшим попитом, адже у Мирнограді зараз мешкає понад 17 000 зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.
 
«Європейський Союз є на передньому краї надання допомоги для раннього відновлення сходу України з самого початку конфлікту, — відзначив посол Хюг Мінгареллі, голова Представництва Європейського Союзу в Україні. — Ми і надалі підтримуватимемо український народ у рамках цієї Програми раннього відновлення, що доповнює нашу співпрацю заради розвитку та надання гуманітарної допомоги Україні».
 
Бойові дії на сході України та анексія Криму призвели до того, що 1,5 млн людей, зокрема понад 200 000 дітей, зазнали внутрішнього переміщення. Десятки лікарень, шкіл і дитячих садків були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройного конфлікту або ж прийшли у непридатний стан через тривалу відсутність ремонту. За наявною інформацією, 130 медичних установ досі потребують відновлення. Тільки у 2017 році близько 66 % медичних установ, що знаходяться на відстані п'яти кілометрів від зони бойових дій, повідомили про пошкодження за період кризи. Окрім того, доступ до медичних послуг обмежений або надто дорогий через транспортні проблеми.
 
«У східній Україні ПРООН та її партнери зосереджують зусилля на наданні допомоги найбільш вразливим категоріям населення і тим, хто стикається з найбільшими ризиками, проживаючи у районах, що постраждали від конфлікту та поблизу лінії зіткнення, — сказав Віктор Мунтяну, керівник Програми відновлення і розбудови миру, ПРООН. — Завдяки цій ініціативі вони знову отримають доступ до медичних, освітніх та соціальних послуг і зможуть повернутися до нормального життя».
 
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) — банк ЄС, який надав уряду України кредит у розмірі 200 млн євро в рамках Програми раннього відновлення України. Позика на вигідних умовах має сприяти покращенню інфраструктури та якості життя людей, що постраждали від конфлікту на сході України.
 
Згідно з Угодою про технічну допомогу між ЄІБ та Міністерством регіонального розвитку, реалізацію Програми раннього відновлення допомагає контролювати Програма розвитку ООН.
 
Довідкова інформація 
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) — банк Європейського Союзу. Це інститут ЄС, який надає довгострокове кредитування, та єдиний банк, що належить державам-учасницям ЄС і представляє їхні інтереси. ЄІБ тісно співпрацює з іншими установами ЄС для реалізації політики Союзу.

Банк є найбільшим у світі багатостороннім позичальником і кредитором з огляду на обсяги фінансування. ЄІБ надає фінансову та експертну підтримку ефективних і сталих інвестиційних проектів, реалізація яких сприяє досягненню цілей політики ЄС. Понад 90% діяльності ЄІБ здійснюється у європейських країнах, але банк також підтримує зовнішні напрямки роботи та політику розвитку ЄС.

ЄІБ фінансує проекти в Україні на підставі зовнішнього мандата кредитування ЄС. Цей мандат надає ЄІБ гарантію, яка покривається бюджетом ЄС, для реалізації проектів, що становлять інтерес для ЄС та його східних сусідів, у сферах соціально-економічної інфраструктури, розвитку місцевого приватного сектору та боротьби зі змінами клімату.

Контакти для преси:
ЄІБ: Душан Ондреїчкаd.ondrejicka@eib.org, тел.: +352 4379 83334, мобільний: +352 621 459 234
Сайт: www.eib.org/press — прес-служба: +352 4379 21000 — press@eib.org
Представництво ЄІБ у м. Києві: Анна Гончарук, a.honcharyk@ext.eib.org, тел.: +380676395092
ПРООН в Україні: Юлія Самусь, yuliia.samus@undp.org, tel: +380971391475
Eu.meta.ua
Автор:Eu.meta.ua написать автору

дата публикации: 11.10.2018 12:17


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2019 <META> Все права защищены