<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

Общество

«У війни теж є правила»: прес-конференція організації "Женевський заклик"

13 грудня 2018 року відбулася перша офіційна прес-конференція організації «Женевський заклик» в Україні, присвячена проблемам захисту цивільних в умовах воєнних дій.

Головним спікером прес-конференції стала пані Марі Льокен, керівник євразійського регіону «Женевського заклику», яка є фахівцем з питань запобігання масового насильства, заохочення дотримання прав людини та міжнародного гуманітарного права в країнах, де відбуваються військові конфлікти. Наразі вона є відповідальною за діяльність організації в Афганістані, М'янмі, на Філіппінах, а з 2018 року в Україні.
Пані Марі наголосила, що саме в цих країнах, які потерпають від збройних конфліктів, грубо порушуються права цивільного населення та тих, хто більше не може приймати участі у військових діях. Але одного визнання факту порушення прав недостатньо, треба допомагати жертвам війни вирішувати надзвичайно важливе питання їхньої безпеки.

Мета організації «Женевський заклик» полягає в сприянні тому, щоб супротивні сторони дотримувалися законів збройного конфлікту та запобігти будь-яким руйнівним діям щодо цивільних об’єктів під час війни.
«Кожен має право на життя, свободу та безпеку», - наголосила спікер організації «Женевський заклик».
Але дуже часто під час війни про це право забувають. Саме тому представники «Женевського заклику» проводять роз’яснювальну роботу зі сторонами конфліктів для державних та недержавних формувань (акторів) та переконують їх у важливості дотримання норм міжнародного гуманітарного права.
«Дотримання правил ведення війни - це справа честі та гордості кожного військового. Такий метод не робить військових слабшими та не може призвести до програшу битви» - наголосила пані Льокен.
Під час зустрічей з військовими представники «Женевського заклику» розмовляють та вислуховують командирів та комбатантів. Це допомагає краще зрозуміти, коли саме їм важко дотримуватися правил ведення війни, зрозуміти їхні мотиви, виклики та проблеми. Часом на заваді можуть стати певні правила, військова практика, неясність закону.

Для залучення державних та недержавних суб'єктів збройних конфліктів дотримуватися гуманітарних норм, «Женевський заклик» запровадив інноваційний підхід, який дозволяє розробляти, покращувати та застосовувати власні правила та механізми підзвітності, враховуючи місцеві реалії та стандарти гуманітарного права. Пані Марі Льокен заявила, що для цього проводяться юридичні консультації, курси, тренінги технічного характеру з командирами.

Прикладом успішних результатів діяльності GenevaCall у світі є нещодавнє скасування положення про залучення дітей віком від 16 до 18 років до виконання бойових та небойових завдань в Сирійських демократичних силах. Як наслідок, 56 дітей звільнили від виконання цього обов’язку і передали під опіку. Важливо також захистити їх від можливого переслідування або нового призову.
Серед інших досягнень - заплановане знищення трьох тисяч протипіхотних мін у січні 2019 року. Така домовленість була досягнута з військовою організацією Фронт Полісаріо (Західна Сахара), що приведе до загального знищення понад 30 тисяч мін.
Підписання зобов’язального акту про заборону рекрутингу дітей віком до 18 років в Демократичній Республіці Конго дозволив звільнити 100 дітей.

Представники «Женевського заклику» переконані, що така робота може бути проведена і в Україні. Адже у 2017 році Україна опинилася на третьому місці, після Афганістану та Сирії, за кількістю жертв від мін та вибухових пристроїв (429 осіб), згідно з даними коаліції Landmine Monitor. 87% жертв від мін зареєстрованих у світі у 2017 році - цивільні особи.
Як наголосила організація «Женевський заклик» важливою місією захисту населення, що потерпає від воєнного конфлікту - є захист дітей. Для цього вони готові працювати з усіма суб'єктами збройного конфлікту.

О компании: «Женевський заклик» — міжнародна недержавна гуманітарна організація, яка займається захистом цивільного населення в збройних конфліктах. «Женевський заклик» зосереджує свої зусилля на захисті дітей від наслідків збройних конфліктів, забороні сексуального насильства і гендерної дискримінації, захисті медичних місій та забороні використання протипіхотних мін під час військових дій.

Організація була заснована у 2000 році в Женеві (Швейцарія) з метою залучення суб'єктів військових конфліктів до дотримання норм міжнародного гуманітарного права. Сьогодні представництва «Женевського заклику» працюють в країнах Азії, Африки, Латинської Америки та Близького Сходу. Ми сприяємо тому, щоб супротивні сторони більшою мірою шанували закони збройного конфлікту та підтримуємо ініціативи місцевих громад для покращення власної безпеки.

З 2018 року організація представлена в Україні.


Smart agency
Автор:FoB написать автору

дата публикации: 21.12.2018 18:43


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2020 <META> Все права защищены