<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

Техника/Связь

Перша у світі система розпізнавання мін та снарядів на базі штучного інтелекту, отримала державний грант.

Система для розмінування територій Minect.ai, створена українськими розробниками, отримала державний грант від Фонду підтримки винаходів Мінекономрозвитку.

Minect.ai - автоматична система на основі штучного інтелекту, яка здатна розпізнавати міни та інші снаряди, миттєво виводити характеристики та рекомендації до дій.
Проект розроблявся з огляду на ситуацію на Донбасі, та має за мету автоматизацію та безпеку дій по розмінуванню територій.

За результатами конкурсного відбору система Minect.ai увійшла у число переможців и отримала грант розміром 500 тис. гривень на продовження розробки та вдосконалення системи.

Система Minect.ai працює із потоками візуальних даних, отриманих з різних носіїв, таких як дрони, роботи та навіть смартфони. Також система здатна обробляти знімки з грунтових радіолокаторів та тепловізорів, аналізувати та створювати інтерактивну карту локацій мін разом з їх характеристиками.

Окрім того, система буде представлена цивільним мобільним додатком для громадян, які при виявленні мін будуть мати змогу зробити фото и відразу відправити його на центральний сервер, де міна буде розпізнана, сигналізована до оперативного штабу щодо відповідних дій, та занесена на загальну карту залягань мін.

Minect.ai побудована на нейронних сітках, що означає, що вона здатна до тренування на будь-яких даних. Наприклад, за потреби застосувати Minect.ai на нових снарядах, - система здатна за тиждень "навчитися" на нових даних. Так як система заснована на штучному інтелекті розпізнавання образів, вона здатна натренуватися розпізнавати не тільки міни, але й військову техніку, стратегічні об'єкти тощо.


Проблема розмінування територій присутня не тільки на Донбасі, але й у багатьох інших країнах. Актуальність системи Minect.ai вже визнали НАТО, фундація FSD, та організація Urs Endress. Завдяки системі процес розмінування можна автоматизувати та значно прискорити, не залучаючи багато людських та фінансових ресурсівНа сьогодні у світі, а особливо, в Україні склалася гостра ситуація из замінованими територіями, лише за останні чотири роки у Донбасі на мінах підірвалися більш ніж 800 мирних громадян, не враховуючи військову статистику. Проблема більш дуже актуальна, у світі сформовані трастові фонди (НАТО, ООН та інші) на вирішення проблеми.

О компании: Minect.ai - коллаборація українскьих розробників, експертів в області штучного інтелекту.


LG One
Автор:Герасименко Антон написать автору

дата публикации: 24.06.2019 14:36


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2020 <META> Все права защищены