<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

Медицина/Здоровье

Всесвітній день розсіянного склерозу

30 травня у всьому світі проходить День РС з метою об'єднання пацієнтів, залучення уваги до проблем, з якими вони стикаються, а також до важливості надання їм сучасної медичної допомоги

Київ, Україна, 28 травня 2020 року. Напередодні Всесвітнього дня розсіяного склерозу, який проводиться щорічно 30 травня, українські пацієнти, які страждають на це захворювання, об'єдналися з пацієнтськими спільнотами інших країн, щоб підтримати один одного в боротьбі з цим важким захворюванням, а також підвищити обізнаність суспільства про РС. Вони взяли участь у міжнародній онлайн конференції за участю провідних експертів-неврологів, де вони мали можливість поділитися інформацією про те, як їм вдається дивитися з надією в майбутнє, планувати сім'ю та кар'єру.

Розсіяний склероз – це одне з найрозповсюдженіших захворювань центральної нервової системи, з автоімунно-запальним і нейродегенеративним механізмами розвитку. До його найчастіших проявів відносять погіршення зору, сильну втому, біль, а також порушення здатності до пересування й розлади мови.

Розсіяний склероз – найпоширеніша причина інвалідизації при нетравматичних захворюваннях у пацієнтів молодого віку в усьому світі. Через 10 років від початку хвороби 50% пацієнтів стають інвалідами. За оцінками фахівців, близько 2,5 млн осіб у всьому світі живуть з таким діагнозом. В Україні налічується понад 21 тисячі пацієнтів з РС.

«В Україні РС посідає друге місце серед причин інвалідизації внаслідок захворювань центральної нервової системи. Як захворювання, що неухильно призводить до інвалідизації, РС тягне за собою значні особисті, соціальні та економічні наслідки. Втрата працездатності в молодому віці, витрати на лікування та госпіталізацію у разі загострень хвороби, потреба в сторонній допомозі для ведення щоденної активності та витрати на фізичну та психологічну реабілітацію – все це стає особистим тягарем пацієнта та членів його родини. Своєчасна діагностика РС на початкових стадіях захворювання і раннє призначення необхідного індивідуалізованого лікування дозволяє запобігти виникненню загострень, сповільнює прогресування захворювання та інвалідизацію пацієнтів», – відмітила Тетяна Іванівна Негрич, професор, доктор медичних наук, завідувач кафедрою неврології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

Найчастіше захворювання виникає в людей молодого віку, від 20 до 40 років, і займає одну з провідних позицій у світі серед причин інвалідизації людей молодого, працездатного віку1. Ті, хто вперше зіткнулися з цим захворюванням, часто знаходяться в стані розгубленості й пригніченості, і не завжди здатні правильно прийняти цей діагноз.

«Команда громадської організації «Українська спільнота людей з розсіяним склерозом» (UCMS) створена хворими на РС задля поширення в суспільстві інформації про існування захворювання, протидії стигматизації та сприяння розвитку системи надання медичних і соціальних послуг пацієнтам із РС в Україні. Ми активно займаємося інформаційною підтримкою пацієнтів, їх адаптацією та соціалізацією. Ми допомагаємо одне одному, але є проблеми, які ми не зможемо вирішити без всебічної підтримки державних структур та суспільства в цілому. Зокрема, пацієнти відчувають гостру потребу в спеціалізованих Центрах РС у віддалених регіонах із висококваліфікованими лікарями, які були б забезпечені необхідним обладнанням відповідно до сучасних вимог діагностики та лікування РС. Окрім цього, в умовах відсутності реімбурсації, кожен пацієнт змушений боротися за повноцінне життя, залишаючись сам на сам зі своєю проблемою, задля запобігання подальшої інвалідизації, збереження працездатності та можливості забезпечувати себе дороговартісним лікуванням надалі. Лише об’єднавшись ми зможемо змінити ситуацію, щоб для пацієнтів РС став способом життя, а не тяжким тягарем хронічного захворювання», – відмітила Катерина Місюра, голова пацієнтської організації UCMS.


Аби привернути увагу до проблем, з якими стикаються пацієнти з РС, а також їх рідні, у всьому світі щорічно, 30 травня, проходить День РС. У багатьох країнах світу організовують різні заходи, спрямовані на інформування суспільства про це захворювання, метою яких є зниження рівня стигматизації хвороби.

«Компанія Merck підтримує ініціативи щодо підвищення обізнаності про розсіяний склероз і нові підходи до його лікування. Як одна з перших компаній, яка ще 20 років тому почала розробляти рішення для боротьби з цією хворобою, ми вважаємо це своїм обов'язком. Сьогодні люди з РС при правильно підібраній терапії можуть жити повноцінним життям, будувати плани на майбутнє, створювати родини. Це особливо важливо для тих, у кого захворювання було виявлено в молодому віці. Ми раді, що разом з нашим партнером в країнах СНД та Україні, компанією Сона-Фарм, ми можемо забезпечувати лікарів і пацієнтів інноваційними рішеннями для лікування цієї хвороби», – зазначив Роджер Еліа, директор Merck Biopharma в СНД та Україні.

«Головною темою Всесвітнього дня РС цього року та двох наступних років стала "MS Connections", тобто об'єднання пацієнтів з метою подолання соціальних бар'єрів, запобігання самотності та ізоляції. Тому сьогодні проведення таких заходів, як міжнародна конференція з РС, яка зібрала на одному онлайн майданчику людей, що живуть з цим захворюванням в країнах СНД та Україні, ми вбачаємо дуже актуальним. Пацієнти та їх рідні стикаються зі схожими проблемами, тому обмін досвідом між представниками різних країн може виявитися особливо корисним», – сказав Остап Купновицький, генеральний директор Сона-Фарм.

Про розсіяний склероз
Розсіяний склероз (РС) – це хронічне автоімунне захворювання центральної нервової системи, що є однією з головних причин інвалідизації людей молодого, працездатного віку. За оцінками, близько 2,5 млн людей у всьому світі живуть з діагнозом РС. Хоча симптоми можуть відрізнятися, найбільш типові – це зниження гостроти зору, оніміння або поколювання в кінцівках, а також проблеми з координацією рухів і слабкість. Найпоширенішою формою перебігу захворювання є рецидивний РС.

Про Всесвітній день розсіяного склерозу
Всесвітній день РС відзначається щорічно 30 травня. Події та кампанії проходять протягом усього травня. Цей день об'єднує світове товариство навколо РС: люди діляться своїми історіями, підвищується обізнаність про РС і проводяться різні кампанії для пацієнтів з розсіяним склерозом. Для того щоб подолати соціальні бар'єри, об'єднати спільноти навколо РС, темою Всесвітнього дня РС з 2020 по 2022 рік стали MS Connections (РС-контакти). Кампанія розроблена Міжнародною федерацією РС (MSIF) за співпраці з членами глобального MSIF-руху з різних країн.


Noblet Media CIS
Автор:Елена Романенко написать автору
тел.:044 201-10-95

дата публикации: 29.05.2020 12:00


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2020 <META> Все права защищены