<МЕТА> - Украина | Пресс - релизы
українська | русский
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Пресс - релизы
Товары
Компании

Лента новостей
#

В мире

Медовий клин

За аналогією з поняттям «яровий клин» або «озимий клин», «медовий клин» - це площа орних земель на якій зростають медоноси. Як відомо, головними медоносами, що висаджуються на полях є соняшник, ріпак та гречка. Але медоносами також є такі культури як гірчиця, горох, люцерка, конюшина і деякі інші - загалом до 20 видів.

На думку Валерія Курейка, співвласника Бджоло-Садиби «Знатний Мед», загальна площа «медового клину» зараз становить понад 8 млн. га щороку - в останні роки тільки посіви соняшнику становлять понад 6 млн. га.
«З урахуванням того, що Україна займає високі місця в рейтингу провідних світових експортерів меду, державі, аграріям і бджолярам, а також професійним асоціаціям і громадським організаціям є сенс постійно стежити за площею “медового клину” та сприяти його розширенню. Наприклад, тієї ж гречки у нас сіють все менше і менше (60-75 тис гектарів за попередні п'ять років), і це при тому, що її продуктивність як медоноса дуже висока (до 100 кг меду з 1 га), а сам гречаний мед є унікальним за своїми властивостями», - зазначає Валерій Курейко.
Експерт також відзначає, що раніше до медового клину можна було віднести посівне жито і пшеницю, оскільки на цих полях росли медоноси-бур'яни, перш за все - волошка. Але зараз поля обробляють гербіцидами, і волошка там відсутня, що призвело до зменшення загальної медоносної бази.
Крім медового клину в Україні є великий потенціал у вигляді лісів, пасовищ, багаторічних насаджень, луків (в тому числі навколо водойм) і навіть міських парків. Там ростуть в основному дикорослі медоносні трави і дерева.
На думку Валерія Курейка, сьогодні липа займає більше 25 тис гектарів, біла акація - більше 32 тис. га, а багаторічні насадження - понад 800 тис. гв (плодові сади і ягідники). Усі разом вони можуть дати до 700 тис. тон нектару або, з урахуванням випарювання вологи бджолами - до 175 тис. тон меду.
«Це практично стільки ж меду, скільки потенційно можна отримати з медового клину - ось чому медоносна база лісів, пасовищ і багаторічних насаджень так важлива, а потенціал подальшого розвитку бджільництва в Україні дуже великий», - зазначає В. Курейко.
«У всьому світі держави і суспільство почало приділяти увагу медоносній базі - медоноси і пилконоси там вже висівають навіть у містах - в парках, вздовж доріг, на дахах зупинок і висотних будівель. У нас поки про це ніхто особливо не замислюється», - вважає співвласник Бджоло-Садиби «Знатний Мед».
Варто нагадати, що з України експортується 55-60 тис. тон меду, і 95% з них – соняшниковий . Експерти вважають, що в обсязі меду, який залишається в Україні (40-60 тис. тон у різні роки), до 50% займає той же соняшник, решта - мед з інших медоносів: різнотрав'я, липа, гречка, акація та ін.

О компании: За додатковою інформацією та актуальними коментарями експертів, будь ласка, звертайтеся:
Tel +38 (099) 417 52 48, e-mail - znatnymed@gmail.com , сайт - www.znatnymed.com


Publicity Ctreating
Автор:Yaroslav написать автору
http://www.publicity.com.ua
тел.:(099) 417 52 48
тел.:(050) 413 42 98

дата публикации: 11.10.2020 11:42


в список пресс-релизов
Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2020 <META> Все права защищены